Lg 32 Inch Ultragear 165 Hz Qhd Hdr Ips Gaming Monitor 32Gp750-B
Model: 28664 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
139.9
32” QHD (2560 x 1440) Display
IPS 1ms (GtG)
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Elevate your gaming experience with the LG 32 Inch UltraGear 165Hz QHD HDR IPS Gaming Monitor 32GP750-B. Designed to deliver stunning visuals and exceptional performance, this monitor is your ultimate gaming companion.
Experience ultra-smooth gameplay and fluid motion thanks to the lightning-fast 165Hz refresh rate. Whether you're racing through intense action sequences or exploring vast open worlds, the high refresh rate ensures smooth, tear-free gameplay, giving you the competitive edge you need to dominate the battlefield.
Take your gaming setup to the next level with the LG 32 Inch UltraGear 165Hz QHD HDR IPS Gaming Monitor 32GP750-B. With its stunning visuals, high refresh rate, and gamer-friendly features, this monitor delivers an immersive gaming experience that will keep you on the edge of your seat.
Brand LG
Out of Stock
LG 32 INCH ULTRAGEAR QHD GAMING MONITOR 32GQ850-B
Monitors
193.90 5% OFF
icon 100% Authentic
icon #39 in Monitors
icon 37 viewing now
icon 1194+ sold recently
Monitors
SAMSUNG 27 INCH VIEWFINITY S9 IPS DISPLAY WITH 5K RESOLUTION 5MS 60HZ FLAT MONITOR LS27C902PAMXUE
317.90 1% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #19 in Monitors
icon 51 viewing now
ASUS 23.8" WIDE SCREEN LCD MONITOR VA24E
0
icon 100% Authentic
icon #9 in Monitors
icon 25 viewing now
icon 1454+ sold recently
742.90 1% OFF
icon 100% Authentic
icon #14 in Monitors
icon 64 viewing now
icon 419+ sold recently
GAMEON PRO SERIES 27 INCH FHD 180HZ 0.5MS VA PANEL CURVED GAMING MONITOR BLACK GC27F180VA
icon 100% Authentic
icon #15 in Monitors
icon 43 viewing now
icon 532+ sold recently
GAMEON
GAMEON 27 INCH ARTIC PRO GAMING MONITOR 180HZ FHD GOA27FHD
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #2 in Monitors