Lg 32 Inch Ultragear Qhd Gaming Monitor 32Gq850-B
Model: 26655 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
184.9
32GQ850 is capable of up to 240Hz refresh rate from HDMI 2.1. It means gamers can fully enjoy QHD resolution and 240Hz either by DisplayPort or HDMI.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Title: LG 32 Inch UltraGear QHD Gaming Monitor 32GQ850-B
  • Display Size: 32 inches
  • Panel Type: [Insert panel type]
  • Resolution: QHD (2560 x 1440)
  • Connectivity: [Insert connectivity options]
  • VESA Mount Compatible: Yes
32" QHD (2560x1440) Display
Nano IPS with ATW
QHD@240Hz from HDMI 2.1
240Hz (O/C 260Hz) Refresh Rate
VESA DisplayHDR™ 600
VESA Certified AdaptiveSync
Brand LG
Out of Stock
GAMEON 24-INCH CURVED FHD 120HZ 1MS HDMI 2.1 VA PANEL GAMING MONITOR GOC24F120VA
GAMEON
36.90 8% OFF
icon 100% Authentic
icon #4 in Monitors
icon 88 viewing now
icon 1039+ sold recently
Monitors
LG 24 INCH ULTRAGEAR FULL HD 1920 X 1080 IPS DISPLAY 144HZ 1MS GAMING MONITOR BLACK 24G411AB
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #39 in Monitors
icon 25 viewing now
Monitors
LG 34 INCH ULTRAWIDE QHD CURVED MONITOR WITH USB TYPE-C 34WR55QK-B
136.90 1% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #41 in Monitors
icon 73 viewing now
Samsung
SAMSUNG 32 INCH M5 M50F FHD WITH SMART FUNCTIONS LS32FM500EMXUE
88.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon #28 in Monitors
icon 62 viewing now
LG 27 INCH IPS 4K UHD VESA HDR400 MONITOR WITH USB TYPE-C 27UP850N-W
163.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon #36 in Monitors
icon 74 viewing now
icon 405+ sold recently
XIAOMI 24 INCH A24I MONITOR P24FBA
0
31.90 6% OFF
icon 100% Authentic
icon #12 in Monitors