Aoc Gaming Monitor 27 Inch G2 Series 165Hz Black/Red 27G2Spe/71
Model: 28289 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
94.9
Experience an immersive gaming experience with 27G2SP. The 27” IPS panel display is equipped with Game Color with 122% sRGB gamut, delivering lifelike color reproduction with wide viewing angles. Its 165 Hz refresh rate, 1ms response time and G-Sync Technology
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Introducing the AOC Gaming Monitor 27 Inch G2 Series 165Hz Black/Red 27G2SPE/71 – your ultimate choice for a superior gaming setup.
Equipped with a lightning-fast 165Hz refresh rate, the AOC Gaming Monitor ensures smooth, fluid motion with minimal input lag, giving you the competitive edge you need to outplay your opponents. Say goodbye to motion blur and screen tearing – this monitor keeps up with the most demanding gaming sessions with ease.
Upgrade your gaming setup with the AOC Gaming Monitor 27 Inch G2 Series 165Hz Black/Red 27G2SPE/71 and experience gaming like never before. Whether you're a casual gamer or a competitive esports enthusiast, this monitor delivers the performance, style, and features you need to dominate the competition.
G-Sync Compatible165Hz1ms1920 x 1080 (FHD)IPSAdjustable Stand
Brand AOC
Out of Stock
ASUS FULL HD EYE CARE ANTI GLARE 21.5" MONITOR VP228DE
Monitors
icon 100% Authentic
icon #7 in Monitors
icon 87 viewing now
icon 1428+ sold recently
LG
LG 27 INCH FHD IPS MONITOR WITH SLIM DESIGN THINQ CONTROL PANEL MAGIC REMOTE 27U511SA-W
75.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #31 in Monitors