Samsung 4K Uhd Business Monitor 32 Inch Lu32J590Uqmxue
Model: 28881 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
74.9
More Pixels. More Possibilities.
Widescreen UHD
A Billion Color Shades.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Introducing the Samsung 4K UHD Business Monitor 32 inch LU32J590UQMXUE, designed to elevate your workspace with stunning visuals and exceptional performance. With its expansive 32-inch screen and ultra-high-definition resolution, this monitor delivers crystal-clear images and sharp details for enhanced productivity and immersive viewing experiences.
Equipped with versatile connectivity options, including HDMI and DisplayPort inputs, this monitor allows you to easily connect to a wide range of devices, such as laptops, desktops, and gaming consoles. Whether you're working in a corporate environment, home office, or creative studio, the Samsung 4K UHD Business Monitor 32 inch LU32J590UQMXUE is the perfect choice for professionals who demand superior performance and reliability.
With 4x the pixels of Full HD, the 31.5” UJ59 delivers more screen space and amazingly life-like UHD images. That means you can view documents and webpages with less scrolling, work more comfortably with multiple windows and toolbars, and enjoy photos, videos and games in stunning 4K quality. Supporting a billion shades of color, the UJ59 delivers incredibly vivid and realistic images. Its greater accuracy means colors appear more natural and true to life, making the UJ59 ideal for photo, video and graphics applications. Discover 4K gaming in true widescreen on the 31.5” UJ59 monitor. With 8.3 million pixels supporting a wider range of colors and resolving every image with simply astonishing clarity, UHD gives you a wider view for a truly thrilling and immersive gaming experience. Aspect Ratio
Brightness (Typical)
270cd/m2
Resolution
3,840 x 2,160
Response Time
4(GTG)ms
Aspect Ratio
16:9
Brightness (Typical)
270cd/m2
Brand Samsung
You May Also Like
Samsung
DUXDUCIS SAMSUNG GALAXY TABS9 ULTRA TOBY CASE BLACK TOBY-0173
10.80 36% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #8 in Tablet Cases...
icon 18 viewing now
Out of Stock
Samsung Z Fold 6 Slim S Pen Grip Case - Precision and Protection
Samsung
15.50 19% OFF
icon 100% Authentic
icon #21 in Mobile Cases...
icon 19 viewing now
icon 1660+ sold recently
SAMSUNG 990 PRO 2TB M.2 NVME INTERNAL SSD MZ-V9P2T0BW
123.90 3% OFF
icon 100% Authentic
icon #17 in Internal SSD...
icon 27 viewing now
icon 1208+ sold recently
Monitors
KOORUI 24 INCH FHD 1920 X 1080 200HZ 1MS IPS PANEL GAMING MONITOR G2411P
46.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #22 in Monitors
icon 34 viewing now
UGREEN MINI CAR AIR VENT PHONE HOLDER 10422
7.40 66% OFF
icon 100% Authentic
icon #5 in Car Holders/...
icon 67 viewing now
SAMSUNG GALAXY Z FOLD 7 5G 12GB 512GB SILVER SHADOW SM-F966B/DS
628.90 0% OFF
icon 100% Authentic
icon #1 in Smartphones