Samsung 24" Odyssey G3 Flat Gaming Monitor Ls24Ag320Nmxue
Model: 22126 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
62.9
Flawlessly smooth play with 165Hz refresh rate
The 1ms response time(MPRT) makes commands as quick as your reflexes
AMD FreeSync Premium makes hyper-fast action look seamless
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Introducing the Samsung 24" Odyssey G3 Flat Gaming Monitor (LS24AG320NMXUE), designed to take your gaming experience to the next level.
With a sleek and modern design, this monitor boasts a 24-inch flat display that delivers stunning visuals and smooth gameplay. The Full HD resolution ensures crisp and detailed images, while the 144Hz refresh rate and 1ms response time provide fluid motion and reduced input lag for a competitive edge in fast-paced games.
With its immersive visuals, responsive performance, and versatile features, the Samsung 24" Odyssey G3 Flat Gaming Monitor (LS24AG320NMXUE) is the perfect choice for gamers looking to elevate their gaming setup.
Conquer every enemy, even at soaring speeds. 165Hz refresh rate eliminates lag and motion blur for exhilarating gameplay with ultra-smooth action.` Make every move count with a 1ms response time. Screen pixels change colors with near instant response, enabling fast-paced action to flow with real-world accuracy. Your on-screen performance is as swift as your own reflexes.Effortlessly smooth gameplay. AMD FreeSync Premium features adaptive sync technology which reduces screen tearing, stutter, and input latency. Low framerate compensation ensures every scene flows seamlessly Reach the height of winning. Swivel, tilt, and adjust your monitor until all enemies are in perfect view. Your display can be moved freely so you can find total gaming comfort. Your legacy has no boundaries. The 3-sided borderless design unveils maximum space for bigger, bolder gameplay. Line up two displays precisely in a dual-monitor setup, so no enemies slip through the crack. Specifications
Resolution
1,920 x 1,080
Aspect Ratio
16:9
Brightness (Typical, cd/m2)
250
Contrast Ratio Static
3,000:1(Typ.)
Response Time
1ms(MPRT)
Refresh Rate
Max 165Hz
Brand Samsung
Out of Stock
SAMSUNG GALAXY WATCH 5 44MM GRAPHITE SM-R910
Samsung
65.90 3% OFF
icon 100% Authentic
icon #3 in Smartwatches
icon 73 viewing now
icon 1326+ sold recently
APPLE MACBOOK PRO 16 INCH M4 MAX CHIP 16 CORE CPU 40 CORE GPU 48GB 1TB SPACE BLACK ENGLISH MX313
Apple
icon 100% Authentic
icon #7 in Monitors
icon 81 viewing now
icon 1178+ sold recently
GAWFOLK 34 INCH 2K 120HZ 2560*1440 FLAT VA PANEL MONITOR BLACK/WHITE GF340H
GAWFOLK
icon 100% Authentic
icon #2 in Monitors
icon 38 viewing now
ANMITE 15.6 INCH IPS FULL HD METAL BODY PORTABLE MONITOR A156W02
Monitors
43.90 16% OFF
icon 100% Authentic
icon #29 in Monitors
icon 55 viewing now
Samsung
SAMSUNG GALAXY Z FOLD 7 CARBON SHIELD CASE BLACK EF-XF966SBEGWW
23.90 13% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #26 in Cases & Cove...
icon 38 viewing now
Monitors
AOC 24 INCH FHD 240HZ 0.3MS IPS DISPLAY GAMING MONITOR 24G11ZE
48.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #31 in Monitors