Redragon Lamia 2 White Usb Rgb Gaming Headset W/Stand H320W-Rgb
Model: 19766 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
13.9
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
But the Lamia 2 isn't just about looks – it delivers exceptional sound quality to ensure you never miss a beat. Equipped with high-quality 50mm drivers, this headset delivers immersive audio with crisp highs, rich mids, and powerful bass, allowing you to hear every detail with clarity and precision.
RGB Chroma
Surround 7.1
Comfort
Special Support
Specifications
Name: Gamer Headset Lamia 2 Lunar White
Part number: H320W-RGB
Response frequency: 20 – 20kHz
Impedance: 32 Ohm
Driver size: 40mm
Sensitivity: 117 dB
Lighting: RGB
Cable length: 2m
Connectors: USB 2.0 connector
Weight: 360 g
Software: Yes
MIC
Impedance: 2.2k Ohm
Sensitivity: -40 dB+/-3 dB
Microphone Type: Omnidirectional
Extras: Universal Headset Support
Features
1 channel virtual surround sound
Wide-range compatibility
Built-in microphone
Solid comfort
Headset controls
Works with PC, PS3, PS4.
Built-in microphone
Enables simple hands-free chatting via a compatible device
Include mute and volume.
Brand Redragon
Out of Stock
JBL QUANTUM ONE WIRED GAMING HEADSET BLACK
Wired Headsets
icon 100% Authentic
icon #8 in Wired Headse...
icon 30 viewing now
icon 1941+ sold recently
RAZER KAIRA X PLAYSTATION LICENSED WIRED HEADSET FOR PS5 RZ04-03970700-R3G1
Wired Headsets
25.90 12% OFF
icon 100% Authentic
icon #5 in Wired Headse...
icon 79 viewing now
icon 1652+ sold recently
REDRAGON ARES GAMING HEADSET WIRED H120
0
6.90 29% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #23 in Wired Headse...
icon 21 viewing now
RAZER MUSIC HEADPHONES KRAKEN NEON BLUE RZ12-00870400-R3M1
icon 100% Authentic
icon Only 2 left!
icon #2 in Wired Headse...
icon 88 viewing now
REDRAGON THEMIS WIRED GAMING HEADSET STEREO SURROUND-SOUND H220
10.00 30% OFF
icon 100% Authentic
icon #22 in Wired Headse...
icon 90 viewing now
RAZER KRAKEN X USB DIGITAL SURROUND SOUND GAMING HEADSET RZ04-02960100-R3M1
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #21 in Wired Headse...