Redragon Lamia 2 Usb Rgb Gaming Headset W/Stand H320Rgb-1
Model: 11570 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
12.5
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
RGB Chroma
Surround 7.1
Comfort
Special Support
Specifications
Name: Gamer Headset Lamia 2 Lunar White
Part number: H320W-RGB
Response frequency: 20 – 20kHz
Impedance: 32 Ohm
Driver size: 40mm
Sensitivity: 117 dB
Lighting: RGB
Cable length: 2m
Connectors: USB 2.0 connector
Weight: 360 g
Software: Yes
MIC
Impedance: 2.2k Ohm
Sensitivity: -40 dB+/-3 dB
Microphone Type: Omnidirectional
Extras: Universal Headset Support
Features
1 channel virtual surround sound
Wide-range compatibility
Built-in microphone
Solid comfort
Headset controls
Works with PC, PS3, PS4.
Built-in microphone
Enables simple hands-free chatting via a compatible device
Include mute and volume.
Brand Redragon
Out of Stock
RAZER KAIRA X PLAY STATION WIRED GAMING HEADSET FOR PS5 WHT RZ04-03970200-R3M1
Wired Headsets
icon 100% Authentic
icon #20 in Wired Headse...
icon 86 viewing now
icon 297+ sold recently
Porodo
Porodo Gaming 7.1 Surround Headset PDX417 - Soft, Breathable Ear Pads for Extended Comfort
14.90 20% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #17 in Wired Headse...
icon 25 viewing now
HYPERX CLOUDX LEGENDARY SOUND WIRED GAMING HEADSET BLUE HHSC2-FA-BL-A
Sony
22.90 9% OFF
icon 100% Authentic
icon #30 in Wired Headse...
icon 86 viewing now
icon 677+ sold recently
Wired Headsets
RAZER KAIRA WIRED GAMING HEADSET FOR XBOX XS WHITE SERIES RZ04-03970300-R3M1
28.90 14% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 2 left!
icon #48 in Wired Headse...
icon 30 viewing now
RAZER HAMMERHEAD DIGITAL GAMING HEADSET RZ04-02090100-R3A1
icon 100% Authentic
icon #30 in Wired Headse...
icon 26 viewing now
icon 1977+ sold recently
STEELSERIES ARCTIS 1 FOR PS5 WIRED GAMING HEADSET 61425
icon 100% Authentic
icon #41 in Wired Headse...