Redragon Eb211 Mini-Itx Gaming Computer Case White Gc-Eb211W
Model: 28221 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
18.9
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Way Too Cool - Supports max 2 120mm fans & 240mm long radiators, 5 vented honeycomb/meshed panels. Keep the temperature low whether using water or air cooling system. Transparent side acrylic pannels reveal this beast's mystery & beauty.
Unrestricted Performance - Loaded with 3 PCI slots, enables max 330mm long full-size GPU fitment. No need to worry about the compatibility, easy to unlock the Apex builds of a compact enclosure.
Solid & Reliable Materials: 1 mm thick, powder-coated SPCC steel keeps the lifespan of the chassis much longer and resists marring from transport or handling. Extra thicker acrylic panels ensure better durability along with good airflow and a fancy outlook.
Brand Redragon
You May Also Like
Accessories
Thermal Grizzly Minus Pad Advance - 120x20x2.0 mm 4 pcs TG-MP-A-120-20-20-4
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #28 in Accessories
icon 56 viewing now
Out of Stock
AULA MOUSE PAD MP-XL
Accessories
AULA MOUSE PAD MP-XL
0
5.90 51% OFF
icon 100% Authentic
icon #14 in Accessories
icon 16 viewing now
icon 319+ sold recently
REDRAGON NEPTUNE MOUSE PAD RGB P027
0
icon 100% Authentic
icon #19 in Accessories
icon 27 viewing now
icon 1284+ sold recently
GIGABYTE AMD X870E AORUS PRO ICE AM5 DDR5 PCIE 5.0 ATX MOTHERBOARD 9MX87EPRE
icon 100% Authentic
icon #26 in Accessories
icon 68 viewing now
icon 1675+ sold recently
NINTENDO SWITCH GAME TRAVELER DELUXE SYSTEM CASE GRAY
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #21 in Accessories
icon 25 viewing now
Porodo
PORODO GAMING CRYSTAL SHELL LAPTOP COOLING PAD BLACK PDX121-BK
8.20 24% OFF
icon 100% Authentic
icon #17 in Accessories