Powerology Ultra Quick Gan Charger 35W Black P35Wspcuk
Model: 32489 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
4.5
The Powerology 35W Gan Charger, with UK plug, offers a superior charging solution for your devices. Its 35W output, coupled with a Type-C port enhanced with Power Delivery technology, ensures rapid charging — boosting your device’s battery from 0 to 60% in just 30 minutes. This compact charger also prioritizes safety with its built-in safeguard, making it a reliable and efficient charging choice.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Introducing the Powerology Ultra Quick GAN Charger (P35WSPCUK) – a sleek and powerful charging solution designed to keep you connected at lightning speed. With a robust 35W output, this charger boasts GaN (Gallium Nitride) technology, ensuring an ultra-quick and efficient charging experience.
Features
iPad 12.9" Charge 0%-50% in 30 Minutes
Charge 0%-60% in 30 Minutes
Built-In Safeguards
Compact Design
35W PD
Specifications
Input: 100-240V
Output: 5V / 3A 9V / 3A 12V / 2.5A 15V / 2.33A 20V / 1.75A 35W Max
Power: 35W
Frequency Range: 50 - 60Hz
Brand Powerology
You May Also Like
Wall Chargers
BLUPEBBLE PASSPORT 2.1 WORLD TRAVEL ADAPTER WITH PD 65W + 2 USB-C + 2USB-A
13.90 14% OFF
icon 100% Authentic
icon #41 in Wall Charger...
icon 89 viewing now
icon 270+ sold recently
Samsung
BLUPEBBLE 2 PORT PD GAN FAST CHARGER 65W WHITE BP-PD65GANUK-WH
14.90 20% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #46 in Wall Charger...
icon 70 viewing now
ANKER
ANKER POWERPORT III 3-PORTS 65W WHITE A2033H21
16.90 18% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #30 in Wall Charger...
icon 64 viewing now
Out of Stock
ANKER POWERPORT III 3 PORT 65W POD BLACK A2667K11
ANKER
icon 100% Authentic
icon #12 in Wall Charger...
icon 90 viewing now
icon 793+ sold recently
BLUPEBBLE PASSPORT TWO WORLD TRAVEL ADAPTER WITH PD 65W +2 USB-C + 2 USB-A BP-TVL002-BK
Wall Chargers
14.50 3% OFF
icon 100% Authentic
icon #46 in Wall Charger...
icon 66 viewing now
icon 1085+ sold recently
ANKER PRIME 240W GAN MULTI DEVICE DESKTOP CHARGER 4 PORTS A2342211
34.90 9% OFF
icon 100% Authentic
icon #50 in Wall Charger...