Powerology 24000 Mah Crystalline Series Pd100W Dual Output Powerbank Ppbcha16
Model: 25096 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
28.9
Powerology is known for its unique and thoughtful accessories which are solely built to offer you the highest level of satisfaction and convenience. Such that, the Dual Output Power Bank has the ability to successfully charge both your laptop and smartphone simultaneously, all thanks to the USB-C Port (100W) and USB-A Port (18W). Moreover, the power bank has a built-in 24000mAh battery capacity which can charge your devices multiple times with ease of mind. Furthermore, the power bank does not only aid in charging your devices but also, it is designed to safeguard your devices from over-heating and over-current. Finally, the crystalline design allows you to look into the power bank interior which is surely fascinating and unique.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Equipped with cutting-edge PD100W (Power Delivery) technology, this power bank offers lightning-fast charging for your devices, delivering up to 100W of power output. Whether it's your smartphone, tablet, laptop, or other USB-C compatible devices, you can recharge them swiftly and efficiently.
This product comes up with some amazing features, which are:
Dual Output Port
One of the major advantages of using Powerology USB C to lightning braided cable is that it can charge and transfer data with optimum speed. With a 9V USB-C power delivery port, you can charge any device in a noticeably short time. Rapid and excellent data synchronization is another advantage of using this cable.
0% to 60% in 35 Minutes
​Wide Range Compatibility
Unique and Fascinating Design
Features:
0% to 60% in 35 Minutes
Laptop Charger
Dual Output Fast Charger
Digital Display
Power Dash 3.0
Trendy Design
Specifications:
​Battery Capacity: 24000mAh
USB-C Input: 45W
USB-C Output: 100W
USB-A QC Output: 18W
USB-C & USB-A Sharing: 65W + 18W
Dimensions: 155 x 47 x 59 mm
Brand Belkin
You May Also Like
ANKER
ANKER POWERCORE III SLIM 10000 PD BLUE A1231H31
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #41 in Power Bank
icon 67 viewing now
YESIDO
YESIDO USB-C 20W 5000MAH WIRELESS POWER BANK BLACK YP59
11.40 34% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #9 in Power Bank
icon 79 viewing now
Power Bank
DELL USB-C POWER COMPANION 12000MAH POWER BANK BLACK
14.90 13% OFF
icon 100% Authentic
icon #16 in Power Bank
icon 48 viewing now
Porodo
PORODO 10000MAH MINI POWER BANK WITH REAL TIME DISPLAY GREY PDPBFCH096GY
9.00 22% OFF
icon 100% Authentic
icon #9 in Power Bank
icon 19 viewing now
PAWA
PAWA MAG WAVE 10000MAH MASAFE POWERBANK SILVER PW-PB10230M-SL
9.60 31% OFF
icon 100% Authentic
icon #45 in Power Bank
icon 87 viewing now
Powerlogy
POWEROLOGY SPETELLI ULTRA THIN 5000MAH MAGSAFE POWER BANK BLUE PPBCHA63BU
9.40 21% OFF
icon 100% Authentic
icon #46 in Power Bank