Porodo Quick Car Charger With Fm Transmitter Pd36W Black Pd-Fmt36W-Bk
Model: 31233 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
5.2
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
High-Speed Charging: Charge your devices at blazing-fast speeds with the PORODO Quick Car Charger. Equipped with Power Delivery (PD) technology, this charger delivers up to 36W of power output, allowing you to charge your smartphones, tablets, and other USB-powered devices in record time. Say goodbye to long charging times and hello to quick and efficient power-ups on the go.
Features
87.5MHz-108MHz FM Frequency
Up to 32GB USB Flash Drive
Bluetooth Version 5.3
10M Bluetooth Range
Built-in Microphone
Multi-Port Charging
PD 36W
Specifications
​Brand: Porodo
USB-C Output: 36W 5V / 3A , 9V / 3A , 12V / 3A
USB-A Output: 18W 5V / 3A 9V / 2A 12V / 1.5A
Bluetooth Version: 5.3
Voltage Input: 12-24V
Frequency Range: 87.5Mhz - 108MHz
PPS Protocol: 3.3V - 11V/3A
Bluetooth Distance: 10M
Brand Porodo
You May Also Like
Porodo
PORODO DUAL OUTPUT TRANSPARENT 2.4A AUTO ID TECHNOLOGY WITH USB A TO LIGHTNING CABLE 1.2M CHARGER BLACK PD-T12WDAUKL-BK
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #19 in Wall Charger...
icon 45 viewing now
Porodo
PORODO GANEX 100W MUTI PORT ADAPTER BLACK PWC2418BK
14.90 13% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #42 in Wall Charger...
icon 74 viewing now
PORODO 4 IN 1 4K HDMI ETHERNET USB-C HUB GRAY PD-41CHB-GY
8.40 36% OFF
icon 100% Authentic
icon #25 in Cables & Ada...
icon 27 viewing now
PORODO RGB GAMING HEADPHONE HD SOUND BLACK PDX414-BK
9.90 20% OFF
icon 100% Authentic
icon #42 in Wired Headse...
icon 38 viewing now
icon 1033+ sold recently
Out of Stock
PORODO GAMING 25INCH FHD 180HZ GAMING MONITOR DURABLE METAL STAND PDX545
54.90 16% OFF
icon 100% Authentic
icon #12 in Monitors
icon 70 viewing now
icon 593+ sold recently
PORODO UNIVERSAL TRAVEL MULTIPORT PD25W QC18W GAN QUICK CHARGER BLACK PD-FWCH065-BK
7.90 25% OFF
icon 100% Authentic
icon #21 in Wall Charger...