Pny Pro Elite Usb 3.1 Portable Ssd 240 Gb Psd0Cs2060-250-Rb
Model: 18188 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
14.9
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Title: PNY PRO Elite USB 3.1 Portable SSD 240GB - PSD0CS2060-250-RB
Key Features:
Capacity 1TB
Part Number PSD0CS2060-1TB-RB
Drive Type USB 3.1 Gen 2
Max Sequential Read Speed Up to 890 MB/s
Max Sequential Write Speed Up to 880 MB/s
Dimensions (L x W x H) 2.50" x 2.25" x 0.43"
Brand PNY
Out of Stock
CRUCIAL X6 500GB PORTABLE SSD CT500X6SSD9
External SSDs
icon 100% Authentic
icon #22 in External SSD...
icon 40 viewing now
icon 1623+ sold recently
External SSDs
LEXAR SSD LAR700 PORTABLE SSD 1 TB USB3.2 GEN2X2 UP TO 2000 MBS /2000 MBS LAR700X001T
55.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #14 in External SSD...
icon 24 viewing now
LEXAR SSD SL600 PORTABLE SSD 1 TB USB3.2 GEN2X2 UP TO 2000 MBS /2000 MBS LSL600X001T
45.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #9 in External SSD...
icon 65 viewing now
SAMSUNG T7 4TB PORTABLE SSD USB 3.2 TITAN GRAY MU-PC4T0T/WW
Samsung
131.90 10% OFF
icon 100% Authentic
icon #39 in External SSD...
icon 25 viewing now
icon 694+ sold recently
SAMSUNG SSD T7 SHIELD 1TB/2TB BLUE
Samsung
0
50.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon #49 in External SSD...
icon 43 viewing now
icon 1824+ sold recently
SAMSUNG T5 EVO PORTABLE SSD 4TB BLACK MU-PH4T0S
121.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon #3 in External SSD...