Lg Led 32 Inch Gaming Monitor 32Gq950-B
Model: 27301 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
379.9
32GQ950 is capable of up to 144Hz refresh rate from HDMI 2.1. It means gamers can fully enjoy UHD 4K resolution and 144Hz either by DisplayPort or HDMI.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Title: LG LED 32 Inch Gaming Monitor 32GQ950-B
  • Display Size: 32 inches
  • Panel Type: LED
  • Resolution: [Insert resolution]
  • Contrast Ratio: [Insert contrast ratio]
  • Viewing Angle: [Insert viewing angle]
  • Connectivity: HDMI, DisplayPort
  • VESA Mount Compatible: Yes
32" UHD 4K (3840 x 2160) Display
Nano IPS with ATW
4K@144Hz from HDMI 2.1
144Hz (Overclock 160Hz)
VESA DisplayHDR™ 1000
Brand LG
Out of Stock
KOORUI 24 INCH FHD 1920 X 1080 165HZ 1MS VA PANEL CURVED GAMING MONITOR 24E6CA
Monitors
48.90 12% OFF
icon 100% Authentic
icon #21 in Monitors
icon 27 viewing now
icon 1360+ sold recently
Samsung 43 Inch 4K Ultra HD HDR10 Smart Monitor with Speakers LS43DM702UMXUE
Samsung
153.90 6% OFF
icon 100% Authentic
icon #46 in Monitors
icon 62 viewing now
icon 285+ sold recently
Monitors
AOC 27 INCH GAMING CURVED MONITOR PD27
0
234.90 3% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #15 in Monitors
icon 67 viewing now
EPICARMA 27 INCH FHD IPS DISPLAY 200HZ 1MS RGB LIGHTING STAND GAMING MONITOR EA-G27I-BK
51.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #14 in Monitors
icon 68 viewing now
GAMEON
GAMEON GAMING MONITOR 240IPS 27 INCH FHD 240HZ 0.5MS FAST IPS GOESP27
66.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon #1 in Monitors
icon 89 viewing now
ASUS FULL HD EYE CARE ANTI GLARE 21.5" MONITOR VP228DE
icon 100% Authentic
icon #7 in Monitors