Lg 32 Inch Ultragear Fhd Gaming Monitor 32Gn50R-B
Model: 26652 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
103.9
32″ UltraGear™ FHD nVIDIA® G-SYNC® Compatible 165 Hz 1MBR Monitor with AMD FreeSync™ Premium
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Title: LG 32 Inch UltraGear FHD Gaming Monitor 32GN50R-B
Key Features:
Technical Specifications:
  • Display Size: 32 inches
  • Panel Type: [Insert panel type]
  • Resolution: FHD (1920 x 1080)
  • Refresh Rate: [Insert refresh rate]
  • Response Time: [Insert response time]
  • Brightness: [Insert brightness level]
  • Contrast Ratio: [Insert contrast ratio]
  • Viewing Angle: [Insert viewing angle]
  • Connectivity: HDMI, DisplayPort
  • VESA Mount Compatible: Yes
32" FHD (1920 x 1080) Display
165 Hz Refresh Rate & 1ms MBR
Brand LG
Out of Stock
PHILIPS CURVED MONITOR 27" 165Hz 272M8CZ/89
Monitors
icon 100% Authentic
icon #28 in Monitors
icon 36 viewing now
icon 1051+ sold recently
GAMEON PRO SERIES 27 INCH FHD 180HZ 0.5MS VA PANEL CURVED GAMING MONITOR BLACK GC27F180VA
Monitors
icon 100% Authentic
icon #15 in Monitors
icon 43 viewing now
icon 532+ sold recently
GAMEON 32 INCH FLAT GAMING MONITOR 240HZ (1920X1080) GOP32FHD240VA
113.80 5% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #49 in Monitors
icon 23 viewing now
SAMSUNG 27 INCH GAMING FHD FLAT MONITOR BLACK LS27C310EAMXUE
Samsung
44.90 11% OFF
icon 100% Authentic
icon #21 in Monitors
icon 19 viewing now
icon 1660+ sold recently
GAMEON 27 INCH GAMING MONITOR QHD 165HZ (2560X1440) 2K FLAT GOP27QHD165IPS
icon 100% Authentic
icon #47 in Monitors
icon 85 viewing now
AOC G2490VX 24 INCH 144 HZG90 SERIES VA GAMING MONITOR
81.90 6% OFF
icon 100% Authentic
icon #12 in Monitors