Lg 24 Inch Full Hd Ultragear Gaming Monitor 24Gq50F-B
Model: 26653 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
53.9
The 24″ Full HD Gaming Monitor with Freesync Premium and 165Hz Refresh Rate Equips Gamers with a Virtually Tear-Free Gaming Experience.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Title: LG 24 Inch Full HD UltraGear Gaming Monitor 24GQ50F-B
Key Features:
Technical Specifications:
  • Display Size: 24 inches
  • Panel Type: [Insert panel type]
  • Resolution: Full HD (1920 x 1080)
  • Refresh Rate: [Insert refresh rate]
  • Response Time: [Insert response time]
  • Brightness: [Insert brightness level]
  • Contrast Ratio: [Insert contrast ratio]
  • Viewing Angle: [Insert viewing angle]
  • Connectivity: [Insert connectivity options]
  • VESA Mount Compatible: Yes
Brand LG
Out of Stock
SAMSUNG 32 INCH GAMING MONITOR CURVED ODYSSEY G5 QHD VA PANEL HDR LS32CG552EMXUE
Samsung
83.90 5% OFF
icon 100% Authentic
icon #50 in Monitors
icon 50 viewing now
icon 1837+ sold recently
Monitors
EPICARMA 14 INCH PORTABLE TRI-SCREEN MONITOR BLACK EA-PTMS688PRO-BK
88.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #39 in Monitors
icon 23 viewing now
Samsung
Samsung ViewFinity S6 34-Inch Curved Monitor (Ultra-WQHD, LS34C650TAMXUE) - 5ms Response, 100Hz Refresh Rate
235.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #49 in Monitors
icon 45 viewing now
Monitors
LG 32 INCH FULL HD WEBOS SMART MONITOR WHITE LG 32SR50F-W
86.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon #42 in Monitors
icon 16 viewing now
GAMEON 27 INCHGAMING MONITOR FHD FLAT 240HZ BLACK GO27FHD240VA
icon 100% Authentic
icon #7 in Monitors
icon 71 viewing now
icon 128+ sold recently
SAMSUNG ODYSSEY G3 FLAT GAMING MONITOR 27 INCH LS27AG320NMXUE
icon 100% Authentic
icon #40 in Monitors