Green Lion Double Decker Air Fryer 10L Black Gndkarf10Lbk
Model: 39421 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
32.9
– 10L capacity for versatile cooking
– Dual-layer design for simultaneous frying
– Sleek black finish for modern kitchens
– Energy-efficient air frying technology
– Easy-to-use digital controls
– Perfect for healthy meals
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Features
  • 10L Double Decker Capacity – Cook multiple dishes simultaneously
  • Air Fry Technology – Enjoy crispy, delicious meals with little to no oil
  • Digital Touch Control – Easy-to-use interface with precise temperature settings
  • Rapid Air Circulation – Even cooking for perfect results every time
  • Timer & Auto Shut-Off – Convenient and safe cooking
  • Sleek Black Design – Fits stylishly into any kitchen decor
  • Easy to Clean – Removable trays and non-stick surfaces for hassle-free cleaning
Description
The Green Lion 10L Double-Decker Air Fryer in sleek black is the ultimate kitchen companion, designed for healthier and faster cooking. This product is equipped with a powerful 2400W motor, it comes with dual 5L compartments, allowing you to prepare two dishes simultaneously. Its intelligent functions, LED display, and touch controls make the cooking process effortless and the non-stick coating ensures easy cleaning. Accurately set the temperature from ambient to a high of 200°C and set the timer for as long as 60 minutes. This stacked meal rack provides maximum room for families or when the company visits. Each use will be fast, precise, and delicious without additional oil.
Specification
  • Material: PP+PA66
  • Power: 2400W
  • Voltage: 110-240V
  • Frequency: 50-60Hz
  • Capacity: 5L+5L
  • Temperature: 0-200°C
  • Frying Time: 0-60 min
Features
  • LED Display
  • Intelligent Functions
  • Non Stick Coating
  • Stacked Meal Rack
  • Timer Function
  • 0-60 min Frying Time
  • Touch Control
  • Up to 200°c Temperature
You May Also Like
GREEN LION
GREEN LION CAR AND HOME FRAGRANCE CLEAR GNCARHMFRACL
6.50 31% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #12 in Home/Office
icon 44 viewing now
Porodo
PORODO LIFESTYLE CLEARWEAVE 2 IN 1 LINT REMOVER WHITE PDLFSTJS31WH
7.00 29% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 5 left!
icon #1 in Home/Office
icon 39 viewing now
Home/Office
GREEN LION OUTDOOR CAMPING CHAIR WITH CARRYING BAG DARK GREEN GNOCMPCHRDGN
15.50 13% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #10 in Home/Office
icon 40 viewing now
ANKER
ANKER EUFY SECURITY ENTRY SENSOR T89000D4
8.90 34% OFF
icon 100% Authentic
icon #49 in Home/Office
icon 85 viewing now
icon 1674+ sold recently
LEPRESSO
LEPRESSO CRYTAL BREW DRIP COFFEE & TEA MAKER SILVER LPCFM1236SI
31.90 6% OFF
icon 100% Authentic
icon #19 in Home/Office
icon 15 viewing now
Telesin
TELESIN ACTION 5 PRO WATERPROOF CASE OA-WTP-003
13.90 50% OFF
icon 100% Authentic
icon #31 in Home/Office