Green Carbon Fiber Magnetic Wireless Car Charger 15W Black Gn15Wlmcch
Model: 28614 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
9.9
The Carbon Fiber Magnetic Wireless Car Charger is compatible with all smartphones. It features a super magnetic absorption and adsorption feature that is capable of using its 15W high conversation into super fast wireless charging. This feature is ensured with the highest degree of safety procedures such as temperature control. The carbon fiber design enhances the interior collocation and flexibility to rotate with ease.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
With a charging power of up to 15W, you can enjoy rapid charging for your compatible devices while driving, ensuring you never run out of battery power when you need it most. The magnetic feature securely holds your device in place, providing stability and peace of mind, even on bumpy roads.
Specification
Compatibility: All Smart phones
Product Input: DC 5V/2A, 9V/2.22A
Product Output: 5V/7.5W/10W/15W
Charging Type: Magnetic Wireless
Material: Carbon Fiber
Power Delivery: 15W
SKU: GN15WLMCCH
EAN: 6935100163604
Features
Universal Compatibility for Smartphones
Built-in Safety
Original Carbon Fiber
Magnetic Wireless Charging
270 Rotating
Brand Green Lion
You May Also Like
Porodo
PORODO DUAL PORT TRANSPARENT CAR CHARGER WITH PULL RING HOLDER BLACK PDFWCH086BK
4.20 48% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #32 in Chargers/Tra...