Gameon 32 Inch Flat Gaming Monitor Fhd 165Hz Black Goe32Fhd165Va
Model: 32497 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
79.9
Elevate your gaming setup with the GAMEON 32 Inch Flat Gaming Monitor FHD 165Hz Black GOE32FHD165VA.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
GOE32FHD165VA
Display Panel Size (inch) : 32"
Aspect Ratio : 16:9
Display Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Backlight Type : Edge-lit LED
Panel Type : VA
Viewing Angle : 178(H)/178(V)
Curvature : No
Pixel Pitch : 0.36375x0.36375mm
Resolution : FHD (1920x1080)
Brightness (Typ.) : 280cd/㎡
Contrast Ratio (Typ.) : 4000:1
Display Colors : 16.7M
Response Time : 1ms
Refresh Rate : 165Hz
HDR (High Dynamic Range) Support : Yes
Flicker-free : Yes
Video Feature Color Gamut (CIE1931 / NTSC / sRGB) : 72% NTSC
Game visual : FPS/RTS
SYNC Technology : Gsync & Free Sync
Low Blue Light : Yes
I/O Ports DisplayPort (DP) : 1.2 x 2
HDMI : 2.1 x 2
VGA : No
3.5mm Headphone Jack (Output) : Yes
Speaker : Yes
USB : NO
Power Consumption Power Consumption : <26W
Power Off Mode : <0.5W
Power Range (V, A, Hz) : 100-240V, 0.8A, 50-60Hz
Type : Adapter 12V 3A
Mechanical Design Tilt : Yes (-5∘~ 15∘)
Swivel : NO
Height Adjustment : NO
VESA Wall Mounting : 100x100mm
Dimensions (Esti.) With Stand (mm, W x H x D) : 714.86x515.7x223.8mm
Without Stand (mm, W x H x D) : 714.86x423.13x72.75mm
Carton Box Dimension (mm, W x H x D) : 814x550x177mm
Weight (Esti.) Net Weight with Stand (kg) : 7.45kg
Net Weight without Stand (kg) : 6.53kg
Gross Weight (kg) : 10.8kg
Accessories Power Cable(s) : Yes
HDMI Cable(s) : Yes, HDMI2.1, UL 1.5m
DP Cable(s) : No
User Manual : Yes
Wall Mount Standoffs : No
Brand Gameon
Out of Stock
GAMEON ESSENTIAL 27 INCH QHD 120HZ 0.5MS FAST IPS GAMING MONITOR BLACK GOES27QHD120IPS
GAMEON
icon 100% Authentic
icon #19 in Monitors
icon 71 viewing now
icon 584+ sold recently
APPLE STUDIO DISPLAY 27 INCH STANDARD GLASS TILT ADJUSTABLE STAND MYJG3
Monitors
742.90 1% OFF
icon 100% Authentic
icon #45 in Monitors
icon 73 viewing now
icon 1022+ sold recently
GAMEON 27 INCHGAMING MONITOR FHD FLAT 240HZ BLACK GO27FHD240VA
Monitors
icon 100% Authentic
icon #7 in Monitors
icon 71 viewing now
icon 128+ sold recently
GAMEON 24" GAMING MONITOR FHD FLAT 180HZ GOPS24180IPS
42.90 7% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #33 in Monitors
icon 75 viewing now
LG 27 INCH IPS 4K UHD VESA HDR400 MONITOR WITH USB TYPE-C 27UP850N-W
163.90 2% OFF
icon 100% Authentic
icon #36 in Monitors
icon 74 viewing now
icon 405+ sold recently
0
42.90 12% OFF
icon 100% Authentic
icon #38 in Monitors