Crucial Ddr4-3200 8Gb Laptop Ram Cb8Gs3200
Model: 33770 | SKU:
9.9
Upgrade your laptop’s performance with the Crucial Laptop RAM DDR4-3200 8GB CB8GS3200.
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Features:
  • Unbuffered DDR4-SO-DIMM memory module
  • Capacity: 8GB
  • Memory Speed: 3200MHz
  • Memory Latency: CL22
  • Voltage: 1.20 volts
  • Device Color: Green
  • No fan included for cooling
  • Reliable and efficient Crucial memory series
General
Buffered/Registered Memory Unbuffered Memory
Memory
Memory Type DDR4-SO-DIMM
Memory Capacity 8GB (1 x 8GB)
Memory Speed 3200MHz
Memory Latency CL22
Memory Timing 22-22-22
ECC Memory Non-ECC Memory
Memory Series Crucial
Fan Included No
Power
Required Voltage 1.20 Volt
Design
Device Color Green
Features
lighting effect No
Brand Crucial
You May Also Like
Laptop Rams
Crucial Laptop RAM DDR5-4800 16GB CB16GS4800 : Upgrade Your Performance
83.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #27 in Laptop Rams
icon 49 viewing now
Out of Stock
Crucial Laptop Ram DDR5-5600 16GB RAM CT16G56C46S5
CRUCIAL
25.50 12% OFF
icon 100% Authentic
icon #28 in Laptop Rams
icon 56 viewing now
icon 1251+ sold recently
CRUCIAL 16GB DDR5-4800 MEMORY LAPTOP CT16G48C40S5
Laptop Rams
19.80 15% OFF
icon 100% Authentic
icon #45 in Laptop Rams
icon 17 viewing now
icon 1222+ sold recently
CRUCIAL RAM DDR4 320016GB LAPTOP CT16G4SFRA32A
16.90 36% OFF
icon 100% Authentic
icon #27 in Laptop Rams
icon 43 viewing now
icon 988+ sold recently
CRUCIAL DDR5 RAM 8GB 4800 LAPTOP MEMORY CT8G48C40S5
icon 100% Authentic
icon #38 in Laptop Rams
icon 44 viewing now
Crucial DDR4-3200 16GB RAM CB16GS3200 : Enhance Your Laptop Performance
19.90 10% OFF
icon 100% Authentic
icon #31 in Laptop Rams