Blupebble Lucid Mag Grip Magsafe 15W Wl Charger With Stand And Webcam Mount Bp-15Wlucidmaggrip-Bk
Model: 29795 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
11.9
Lucid Mag Grip
MagSafe 15W Wireless Charge with stand and Webcam mount function
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Introducing the BluPebble Lucid Mag Grip MagSafe 15W Wireless Charger with Stand and Webcam Mount (Model: BP-15WLUCIDMAGGRIP-BK)
Experience the epitome of convenience and versatility with the BluPebble Lucid Mag Grip MagSafe 15W Wireless Charger. Designed to streamline your charging experience while adding functionality to your workspace, this innovative charger combines cutting-edge technology with intelligent design for seamless performance.
Key Features:
  2. 15W Fast Charging: Enjoy blazing-fast charging speeds of up to 15W, ensuring that your devices are powered up quickly and efficiently. Whether you're charging your smartphone, tablet, or other Qi-compatible devices, the Lucid Mag Grip delivers rapid charging without compromising on performance.
Why Choose the BluPebble Lucid Mag Grip MagSafe 15W Wireless Charger?
Upgrade your charging experience with the BluPebble Lucid Mag Grip MagSafe 15W Wireless Charger. With its innovative features and sleek design, this charger is the perfect companion for your modern lifestyle.
Charge your phone wirelessly
Mobile phone stand function
The two-stage bracket supports both horizontal and vertical bracket modes.
Continuity Camera Mount Function
Device connected to power
Connect the Type-C charging port of the device to the power adapter.
Compatible devices for Magnetic wireless charging and continuity webcam function.
Charging Precautions
This device is not compatible with non-MagSafe phone cases. Do not use an adapter less than 5W. For better performance, it is recommended to use an adapter above 20W. Wireless charging is more convenient, but limited by the current wireless charging technology,the charging speed will be slower than wired charging.
Safety Precautions
Store this product in a cool dry place.
Do not store this product in a high temperature or humid environment.
The operating temperature should be between 0°C and 40°C (32°F and 104°F).
Do not expose this product to heat or fire.
Specification
Model : BP-15WLUCIDMAGGRIP-BK
Type-C input :  9V2.2A, 12V1.67A
Wireless output : 5W, 7.5W, 10W, 15W
Transmission distance :  ≤3-6mm
                 Charging efficiency : ≥75%
Size                  : 60×60×11mm
Brand Blupebble
Out of Stock
GREEN LION 3 IN 1 FABRIC WIRELESS CHARGER 15W GREY GN3N1FAWIRCGY
Samsung
icon 100% Authentic
icon #41 in Wireless/Mag...
icon 33 viewing now
icon 470+ sold recently
GREEN 3 IN 1 FOLDABLE WIRELESS CHARGER WHITE GN3IN1MGWCWH
Wireless/Magsafe Chargers
14.90 27% OFF
icon 100% Authentic
icon #19 in Wireless/Mag...
icon 35 viewing now
icon 984+ sold recently
GREEN LION FORKLIFT 5 IN 1 WIRELESS CHARGER 15W BLACK GNFLWR5INWCBK
Wireless/Magsafe Chargers
icon 100% Authentic
icon #9 in Wireless/Mag...
icon 57 viewing now
icon 254+ sold recently
WIWU GEEK 3 IN 1 WIRELESS CHARGER GRAY W023
17.80 16% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #11 in Wireless/Mag...
icon 75 viewing now
WIWU POWER AIR 3 IN 1 WIRELESS CHARGER 15W WHITE M6
icon 100% Authentic
icon #41 in Wireless/Mag...
icon 47 viewing now
icon 420+ sold recently
HUAWEI SUPER WIRELESS 27W CAR CHARGER CP39S
icon 100% Authentic
icon #42 in Wireless/Mag...