Blupebble C50 Over-Ear Foldable Hybrid Noise Cancelling Headphones - Black Bp-Pac50Anc-Bk
Model: 34956 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
11.9
BLUPEBBLE OVER EAR FOLDABLE DIGITAL HYBRID NOISE CANCELLING HEADPHONES C50 BLACK BP-PAC50ANC-BK
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Blupebble Pulse Audio C50 Digital Hybrid Noise Cancelling Headphones
Features:
  • Superior Sound Quality: Featuring 40mm dynamic drivers and a 32 Ω impedance, these headphones deliver rich, immersive sound with deep bass and clear highs.
4o mini
Pulse Audio C50
Digital Hybrid Noise Cancelling
Over-Ear Foldable HeadPhones
32H
  SPECIFICATIONS
  Drivers : 40mm. Dynamic Compatible : iOS / Android
  Impedance : 32 Ω Voice Control : Siri + Google Assistant
  Frequency : 20Hz~20kHz Low Latency Mode : Yes
  Connectivity : Bluetooth 5.4 Battery : 500mAh Polymer Li-ion battery
  Bluetooth range : 15m 10 mins Charging : 3 hrs (50% volume)
  Playtime : 32H with ANC On | 55H with ANC Off Charging Port : USB-C
  Charging time : 2.5H to Fully Recharge Sound Mode : ANC On. Off. Transparency
  Speed Charging : 3H with ANC On | 4H with ANC Off Bluetooth Name : Blupebble C50
  Microphone : 2× inward-facing 1× outward-facing 1× hybrid call and outward-facing microphone
BP-PAC50ANC-BK EAN: 6290361551943
Four Microphones
SUPERIOR TECHNOLOGY
Digital Noise Cancelling
IMPRESSIVE PERFORMANCE
FeedForward Microphones
FeedBack Microphones
Brand Blupebble
You May Also Like
Headsets
PAWA ECHO BEATS WIRELESS HEADPHONE BROWN SILVER PW-OHFBW500-BWSL
8.90 56% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #50 in Headsets
icon 76 viewing now
PAWA
PAWA INFINITE ANC WIRELESS NOISE CANCELLING HEADPHONE CREAM PW-HFIAN165-CR
12.50 24% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 3 left!
icon #37 in Headsets
icon 63 viewing now
Blupebble
BLUPEBBLE OVER EAR FOLDABLE DIGITAL HYBRID NOISE CANCELLING HEADPHONES C85 BLUE BP-PAC85-BL
7.50 27% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #42 in Headsets
icon 24 viewing now
Headsets
PAWA SPACE PRO WIRELESS HEADPHONE OLIVE GREEN PW-HFIAN100-OG
7.90 51% OFF
icon 100% Authentic
icon #8 in Headsets
icon 66 viewing now
PORODO GAMING OMNI DIRECTIONAL GAMING HEADSET BLACK PDX418
icon 100% Authentic
icon #8 in Headsets
icon 64 viewing now
ANKER
ANKER SOUNDCORE Q20I WIRELESS NOISE CANCELLING HEADPHONE BLUE A3004H31
14.90 13% OFF
icon 100% Authentic
icon #16 in Headsets