Blupebble 10.9 Inch/11 Inch Magic Folio Keyboard With Trackpad Eng/Arb Bp-Folio-Mt11In-Ar-En-Bk
Model: 26348 | SKU:
0 Customer Reviews
Recommended
36.9
Backlit
Keyboard
iOs Multi-Touch
Gestures
Multimedia
Key-functions
Bluetooth
Connection
Adjustable
Viewing Angles
English and Arabic Keyboard
Designed for iPad 10.9” / 11” iPad Pro / Air
4.9
99% Positive
Verified Authentic
100%
Trusted Local Hero
20+ Yrs
Customer Satisfaction
99%
Check Store Availability
Model BP-FOLIO-MT11IN-AR-EN-BK Connection method Bluetooth 5.0
Charging Port Type-C Main material PC+ABS+PU
USB-C Port Allows 5V 1A Charging to the keyboard Operating distance 10m
Product Features LED Indicator with English and Arabic Keyboard Recharging current <500mA
Standby Time 540 days Battery capacity 500mAh
Charging Time <2H Net weight 780±10g
Compatibilty iPad Air 10.9" & iPad Pro 11"
Brand Blupebble
Out of Stock
MICROSOFT SURFACE PRO KEYBOARD WITH PEN ARB BLACK 8X6-00181
Keyboards
99.90 3% OFF
icon 100% Authentic
icon #16 in Keyboards
icon 70 viewing now
icon 745+ sold recently
DUX DUCIS SAMSUNG TSB S9 FE PLUS MAGNETIC FOLIO KEYBOARD BLACK DK-ALBYBG-011-CP
Keyboards
icon 100% Authentic
icon #37 in Keyboards
icon 87 viewing now
icon 668+ sold recently
APPLE MAGIC KEYBOARD WITH NUMERIC KEYPAD ARABIC SILVER MXCJ3
52.90 6% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #25 in Keyboards
icon 39 viewing now
Belkin
BELKIN IPAD 10.9 INCH (10TH GEN) KEYBOARD BLACK ARABIC- BBZ002AR-V3
49.90 4% OFF
icon 100% Authentic
icon Only 1 left!
icon #13 in Keyboards
icon 83 viewing now
BLUPEBBLE APPLE IPAD 12.9 INCH MAGIC FOLIO KEYBOARD WITH TRACKPAD ENG/ARB BP-FOLIO-MT129INBK-AR-EN-
39.90 8% OFF
icon 100% Authentic
icon #37 in Keyboards
icon 55 viewing now
icon 1868+ sold recently
REDMI PAD PRO KEYBOARD BLACK
REDMI PAD PRO KEYBOARD BLACK
0
22.90 13% OFF
icon 100% Authentic
icon #28 in Keyboards